Logistics Vision (LV3+)

Trinoks Yazılım olarak müşterilerimize en doğru çözümü en kısa sürede sunabilmek için global çözümleri de ürün yelpazemizde bulundurmaktayız. Özellikle 3PL Lojistik alanında hizmet veren firmalara...


Devamını oku...

Üretim Takip Sistemi

AxionBlade® Professional Üretim ve Depo Yönetim Sistemi Bütünleşik bir üretim izleme ve yönetim sistemidir. Malzeme ambarınızadan başlayan tüm süreçlerinizi takip etmekle kalmaz, üretime malzeme besleme, üretim...


Devamını oku...

Depo Otomasyon Sistemi

AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi uzun süre yapılan arge çalışmaları ve proje deneyimlerinin neticesinde geliştirilmiş bir Depo Otomasyon Sistemidir. Türkiye’nin sektöründe lider firmaları tarafından tercih görmüştür....


Devamını oku...

Demirbaş Takip Sistemi

Fats® (Fixed Asset Tracking System) Demirbaş Takip ve Amortisman Yönetim Sistemi Her iş yeri için gerçekten çok önemli bir konu olan demirbaşların takibi zahmetli, zaman alan bir...


Devamını oku...

Özel Yazılım Geliştirme

İşletme ve üretim şartlarınıza uygun sizlere özel ofis ve endüstriyel yazılım çözümleri geliştiriyoruz. Çok değişik amaçlı çok fazla yazılım paketi var olmasına rağmen bir firmanın ya...


Devamını oku...
12345

Paşabahçe Mağazaları A.Ş Söyleşi

Paşabahçe Mağazaları A.Ş Bilgi İşlem Müdürü SarperBey ile, sektörde yaşanan zorluklar, sektörün ihtiyaç duyduğu bilişim alt yapısı ve Paşabahçe Mağazaları A.Ş’nin kullandığı otomasyon sistemleri hakkında yaptığımız söyleşide değerli vaktini ve deneyimlerini bizlerle paylaştığı için kendisine teşekkür ediyoruz.

 

Trinoks: Sarper Bey merhaba, ilk olarak bize şirketiniz hakkında bilgi verebilir misiniz?, Hangi sektörde hizmet vermektesiniz?

Sarper Aydemir: Paşabahçe Mağazaları A.Ş. Şişecam topluluğu içerisinde Cam ev Eşyaları Grubuna bağlı olarak faaliyet gösteren bir şirkettir. Paşabahçe Mağazaları A.Ş. ‘nin bugün itibariyle Türkiye geneline yayılmış 29 adet yurtiçi mağazası ve 2 adet yurtdışı mağazası bulunmaktadır. Şirkette yaklaşık 400 kişi çalışmaktadır.

 

Trinoks: Faaliyet gösterdiğiniz alanda mutlaka belli zorluklarla karşılaşmaktasınız, bize sektörünüzdeki rekabet ortamından bahseder misiniz? İyi bir bilgi işlem altyapısının bu rekabet ortamında ne gibi avantajlar kazandırdığı konusundaki fikirlerinizi alabilir miyiz?

Sarper Aydemir: Perakende sektöründe rekabet herzaman vardır, bu rekabete ayak uydurmak teknoloji departmanlarının görevi olmamakla birlikte, şirketin hareket etme kabiliyetini sağlayacak teknolojinin hazır edilmesi gerekir, kısaca alınan kararlar teknoloji engeliyle karşılaşmamalıdır. Bizde bu hareket esnekliğini sağlamak için teknolojiyi sürekli olarak takip etmek, yerinde ve zamanında uygulamak zorunluluğunu üzerimizde hissederiz. Tabii teknolojik anlamda hareket ederken, bilinçsizce bazı uygulamaların peşinden koşmak yerine, kendi ihtiyacımızı net olarak belirliyerek buna uygun hareket etmeyi daha fazla tercih ediyoruz. Yani ayağımızı yere sağlam basmak istiyoruz. Şirketi teknolojik açıdan deney tahtasına çevirmek istemiyoruz, oturmamış teknolojileri uygulamanın yarardan çok zarar getireceğine inanıyoruz.

 

Trinoks: Paşabahçe Mağazaları A.Ş.’nin Bilgi işlem altyapısından bahsedebilir misiniz? Ne gibi uygulamalar kullanıyorsunuz? Kullandığınız uygulamaların size kazandırdığı artılar nelerdir?

Sarper Aydemir: Paşabahçe Mağazaları A.Ş. Oracle veri tabanı üzerinde Forms ve Reports kullanılarak tarafımızdan geliştirilmiş ve “Paşabahçe İdeal” adını verdiğimiz ERP yazılımını kullanmaktadır. Bu yazılım merkezde tek bir veri tabanının üzerinde çalışmaktadır. Yani 1998 yılından beri merkezi veri tabanı kullanılmaktadır ve tüm mağazaların satış, stok ve sipariş bilgileri tam zamanlı olarak takip edilmektedir. Bu işleri ayakta tutabilecek güçlü bir alt yapıya ve ekibe sahibiz. Ben ve ekibim bu konuda çok vefalı, uzun yıllardır aynı işi iyileştirmek için çabalıyoruz, buda bizi başarıya daha fazla yakınlaştırıyor. Çünki gerçekten iyi bir Bilgi Sistemi oluşturmak zaman ve emek istiyor. Tabii tüm bunların yanında dışarıdan almamız gereken uzmanlıklarda var. Örneğin mağazalarımızdaki kasa ve ön ofis yazılımları konusunda çeşitli firmalar ile çalıştık. Ayrıca merkez depomuzda kullandığımız depo otomasyonu yazılımlarını Trinoks firması yaptı ve bu yazılım bize büyük avantajlar kazandırıyor. Herşeyden önce sevkiyat hızımızı artırdı. RF El terminalleri ve otomasyon sistemi sayesinde depo çalışanları artık örümcek adam gibi raflarda mal aramıyor, herşeyin adresi belli, El Terminaline iş emri geldiğinde size hangi ürünü hangi raftan alacağınızı söylüyor.

 

Trinoks: Sizce bilişim altyapısında yapılan iyileştirmeler ve sorunsuz çalışan uygulamalar, müşterilerinize ne kadar yansımaktadır?

Sarper Aydemir: Tabiî ki öncelikle bizim iş akışımıza kattığı büyük artılar var. Sorunsuz adresleme, sorunsuz sevkıyat ve ürün stok takibi gibi operasyonların sonucu müşterilerimize de olumlu yansıyor, tamamı merkez depomuzda barkodlanmış olarak mağazalarımıza teslim edilen ürünlerimizle beraber raflarda yer alan fiyat etiketlerimiz, operasyonel işletme yöntemlerinin doğru uygulanmasıyla birlikte müşterilerimizin kasalarda beklemeden, sorunsuzca alışveriş yapmalarına yardımcı oluyor.

 

Trinoks: Değerli vaktinizi bu söyleşi ile bize ayırdığınız için teşekkür ederiz, son olarak Trinoks firması için ve aldığınız hizmet için görüşlerinizi alabilir miyiz?

Sarper Aydemir: Ben teşekkür ederim, son olarak şöyle özetleyebilirim, birlikte yürütülen ve hayata geçirilen bir projenin tarafları olarak, gelinen noktadan memnun olmak en önemli şey, firmanız ile aynı ölçüde memnun olduğumuzu belirtmek isterim, hem proje dâhilinde hem de proje sonrası hizmetlerde ve ek isteklerin uygulamaya dâhil edilmesi işlemlerinde Trinoks, çalışmalarını sorunsuz ve kendine yakışır bir şekilde yürütmüştür.

Depo Otomasyon Sistemi

AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi, uzun süre yapılan arge çalışmaları ve proje deneyimlerinin neticesinde geliştirilmiş bir Depo Otomasyon Sistemidir.

Türkiye’nin sektöründe lider firmaları tarafından tercih görmüştür. Rusya ve Romanya’da hali hazırda kullanılmakta olan  AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi birçok dilde çalışabilmektedir.

Parametrik yapısı sayesinde sektör ayırt etmeksizinher firmanın iş akışlarına uyarlanabilecek kabiliyettedir. AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi İçerisinde barındırdığı üretim işlemleri, kalite kontrol işlemleri, üretime malzeme besleme gibi ek modülleri sayesinde üretim operasyonu gerçekleştiren firmalar için hem depo işlemlerini hem de üretim operasyonlarını takip etmelerinde büyük kolaylıklar sağlar.

Devamını oku

Üretim Takip ve Yönetim Sistemi

AxionBalde® Professional Üretim Takip ve Depo Otomasyon Sistemi, Bir depo otomasyon sisteminden daha çok bütünleşik bir üretim izleme ve yönetim sistemidir. İşletmenizdeki malzeme ambar, üretim ve mamul ambar süreçlerinin tamamını takip etmenize olanak sağlar.

Malzeme ambarınızadan başlayan tüm süreçlerinizi takip etmekle kalmaz, üretime ürün besleme, üretim iş emirlerine uygun olarak üretim noktalarında yapılan üretimleri denetleme, raporlama, üretimden çıkan ürünlerin oluşumunu sağlayarak mamul ambar tarafında ürünlerinizin ambar yönetimini gerçekleştirir.

Operasyonlar, uygulama içerisinde 3 ana başlık altında yönetilmektedir, malzeme ambar, üretim takibi ve mamul ambar. AxionBlade® Professional bu ana başlıklar altındaki operasyonların her birini diğer operasyonlar ile ilişkilendirerek yönetir. Bir üst sistem ile entegre çalıştığı durumlarda üst sistemlerde (ERP, Üretim Planlama Sistemleri ya da Muhasebe Sistemleri) yaratılan üretim kayıtlarını otomatik olarak alır ve kablosuz alt yapı üzerinde çalışan terminaller ya da panel pcler ile operatörlere taşır.

Devamını oku

Demirbaş Takip Sistemi

Fats® Demirbaş Takip Sistemi, firmaların tüm demirbaşlarını barkod etiketleri ile kimliklendirerek detaylı bir şekilde takip etmelerini sağlayan bir Sabit Kıymet Yönetim Sistemidir.

Türkiye’nin sektöründe lider firmaları tarafından tercih görmüştür. Sektör ayırt etmeksizin her işletmenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek olan Fats® Demirbaş Takip Sistemi birçok dilde çalışabilmektedir.

Opex ve Capex kayıtları ayrı ayrı takip edilebildiği gibi demirbaşlara ait amortisman hesaplamaları aylık olarak TTK yönetmeliğine uygun bir şekilde yapılabilmektedir. Sistem içerisinde takip edilmek istenen tüm demirbaşlar birer demirbaş barkod etiketi ile kimliklendirilerek kayıt altına alınmaktadır. Düzenli yapılan sayımlar sırasında bu barkod etiketleri el terminalleri ile okutarak envanter kontrolü kısa sürede yapılabilmektedir.

Devamını oku

Özel Yazılım Geliştirme

15 yılı aşkın süredir müşterilerimize en kaliteli çözümü sunabilmek için en yeni teknolojileri kullanarak uygulamalar geliştiriyoruz, sektörel gelişimleri ve ihtiyaçları yakından takip ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun yazılımları işletme şartlarına uygun teknolojiler ile sunmaya dikkat ediyoruz. 

Trinoks Yazılım, müşteri ihtiyaçları ve hitap ettiği sektörler göz önüne alındığında farklı teknolojileri kullanan farklı yazılımlar geliştirmektedir. Trinoks 2 farklı yazılım grubu ile 2 farklı platform da yazılım geliştirmektedir.

Şirketimiz bünyesindeki yazılım ekipleri, müşterilerimizin projelerindeki gereksinimleri gözönüne alarak aşağıdaki teknolojileri kullanmaktadır. Fabrikalarda üretimi izlemek ve üretim hatlarından veri toplamaya yönelik olarak çalışan AxionBlade® Professional üretim takip sistemi yazılımları genelde fabrika ortamlarında üretimin kesintisiz çalışması ve izlenebilirliğin sağlanabilmesi için Isı, nem sensörleri, ışıklı panoları sürmek, dokunmatik ekranlar, hareket sensörleri, sabit barkod okuyucular vb. çeşitli çevre donanımlardan sürekli bilgi almakta ve bunları görüntülemektedir.

Devamını oku

Bize Yazın!

captcha
Yeniden yükle

Bizden Duyun

Me-Par Lojistik Depo Yönetimi Çözümünde ...

Me-Par Lojistik Depo Yönetimi Çözümünde ...

Fl Madeni Yağlar Tic. Ltd. Şti 'ne Antr...

Yiğit Akü Malzemeleri A.Ş. Üretim ve Dep...

Yiğit Akü Malzemeleri A.Ş. Üretim ve Dep...

35 yılı aşan üretim hayatı boyunca, Ar-G...

Ekinciler Demir Çelik A.Ş. Depo ve Stok ...

Ekinciler Demir Çelik A.Ş. Depo ve Stok ...

Ağır Sanayi sektörünün öncülerinden EKİN...

Demirsan Haddecilik, depo yönetimini Axi...

Demirsan Haddecilik, depo yönetimini Axi...

Ağır Sanayi sektörünün köklü firmalarınd...

ASSISTT demirbaşların yönetimi konusunda...

ASSISTT demirbaşların yönetimi konusunda...

assisTT, Kasım 2007’de yüzde 100 Türk Te...

Sosyal Paylaşım

Vector A.Ş.

Trinoks Yazılım A.Ş. bir

vector-logoiştirakidir.