Logistics Vision (LV3+)

Trinoks Yazılım olarak müşterilerimize en doğru çözümü en kısa sürede sunabilmek için global çözümleri de ürün yelpazemizde bulundurmaktayız. Özellikle 3PL Lojistik alanında hizmet veren firmalara...


Devamını oku...

Üretim Takip Sistemi

AxionBlade® Professional Üretim ve Depo Yönetim Sistemi Bütünleşik bir üretim izleme ve yönetim sistemidir. Malzeme ambarınızadan başlayan tüm süreçlerinizi takip etmekle kalmaz, üretime malzeme besleme, üretim...


Devamını oku...

Depo Otomasyon Sistemi

AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi uzun süre yapılan arge çalışmaları ve proje deneyimlerinin neticesinde geliştirilmiş bir Depo Otomasyon Sistemidir. Türkiye’nin sektöründe lider firmaları tarafından tercih görmüştür....


Devamını oku...

Demirbaş Takip Sistemi

Fats® (Fixed Asset Tracking System) Demirbaş Takip ve Amortisman Yönetim Sistemi Her iş yeri için gerçekten çok önemli bir konu olan demirbaşların takibi zahmetli, zaman alan bir...


Devamını oku...

Özel Yazılım Geliştirme

İşletme ve üretim şartlarınıza uygun sizlere özel ofis ve endüstriyel yazılım çözümleri geliştiriyoruz. Çok değişik amaçlı çok fazla yazılım paketi var olmasına rağmen bir firmanın ya...


Devamını oku...
12345

İzmir Lojistik Grubu Söyleşi

İzmir Lojistik Grubu (İLG) Genel Müdürü Haluk Bey ile, Lojistik sektöründe yaşanan zorluklar, sektörün ihtiyaç duyduğu bilişim alt yapısı ve İzmir Lojistik Grubu’nun kullandığı otomasyon sistemleri hakkında yaptığımız söyleşide değerli vaktini ve deneyimlerini bizlerle paylaştığı için kendisine teşekkür ediyoruz.

 

Trinoks: “Haluk Bey merhaba, bize kısaca kendinizden ve şirketinizden bahseder misiniz? Hangi sektörde hizmet vermektesiniz?”

Haluk Bayrak: “Sektördeki çalışma hayatım daha uzun yıllara dayanmakla birlikte yaklaşık 10 senedir İzmir Lojistik Grubu bünyesinde yer alıyorum ve uzun bir süredir İzmir Lojistik Grubu Genel müdürü olarak görev yapmaktayım. İLG, yaklaşık 500 – 1000 civarında personel sayısı ile Lojistik sektöründe hizmet vermektedir. Merkez ofisimiz Mecidiyeköy de yer alıyor ancak depolama alanları olarak baktığımızda Gebze bölgesine yayılmış durumdayız. İzmir Lojistik, İzmir Ambalaj ve İzmir Nakliyat olan üç firmadan oluşan, İzmir, Adana, Ankara civarında 8 adet crossdock’u bulunan bir Lojistik Grubuyuz.”

 

Trinoks: “Şu anda kaç ayrı bölgede depolama hizmeti vermektesiniz?”

Haluk Bayrak: “İLG olarak şuanda, Şeker pınar, Gebze organize sanayi bölgesi, Muallimköy ve P&G içerisinde bulunan depo alanlarımız olmak üzere 4 ayrı bölgede depolama hizmeti vermekteyiz.”

 

Trinoks: “İLG olarak, Türkiye’de ilk defa hat sonu paketleme ve Manipülasyon hizmetleri veren ilk firmalardan bir tanesisiniz. Bu bağlamda baktığımızda Türkiye sınırları içerisinde İLG; Manipülasyon, depolama ve dağıtım hizmetlerini bir arada veren tek firmadır diyebilir miyiz?”

Haluk Bayrak: “Şuanda Bütün bu hizmetleri bir araya getiren ve lojistik adı altında toplayan başka bir firma yok, ama sadece nakliyat ya da sadece depolama hizmeti veren firmalar tabiî ki mevcut.”

 

Trinoks: “Yer aldığınız sektörde mutlaka birçok zorlukla karşılaşmaktasınız, bize bunlardan bahsedebilir misiniz? Lojistik sektörü rekabet açısından ne durumda, büyük bir rekabet ortamı içerisinde misiniz?”

Haluk Bayrak: “Türkiye’de firmaların büyük çoğunluğu depolama ve dağıtım hizmetlerini artık kendileri vermek istemiyorlar, bu gelişme lojistik sektörü inanılmaz derecede bir büyüme göstermesine neden oluyor, netice olarak tabiî ki sektör içerisinde rekabet artıyor. Lojistik firmaları da gelen talepleri karşılayabilmek için dağınık yapıdan kurtulup merkezi bölgelerde depolama hizmetleri vermek çabasındalar.”

 

Trinoks: “Bu rekabet ortamı içerisinde firmanızın bilişim altyapısı size ne gibi artılar kazandırıyor? Hizmet verdiğiniz firmaların sizden istediği bilişim altyapısı kriterleri nelerdir?”

Haluk Bayrak: “hizmet verdiğimiz birçok firma SAP uygulaması kullanıyor ve neticesinde en önemli kıstas, kullanılan uygulamaların SAP ile bütünleşme sağlaması oluyor. tabiî ki bununla birlikte kullanılan uygulamanın, stok giriş ve çıkışında yaşanabilecek hataları ve sevkıyatlarda meydana gelebilecek yanlışlıkları en aza indirgemesi değil tamamen ortadan kaldırması şart.”

 

Trinoks: “İLG depolarında kullanmakta olduğunuz otomasyon sistemleri ve bunların size getirdiği artılardan bize bahseder misiniz?”

Haluk Bayrak: “Şuanda İzmir Lojistik Grubu’nun bütün depolarında Trinoks firmasının ürünü olan AxionBlade®  Express depo otomasyon Sistemi ve FATS® Demirbaş Takip Sistemi uygulamaları çalışmakta. İLG bütün depolarında stok takibi, sevkıyat, sayım gibi lojistik için gerekli olan birçok ihtiyacını AxionBlade®  Express ile sağlıyor. Firmamızın sahip olduğu tüm demirbaşların yönetimini ise FATS® ile gerçekleştiriyoruz. AxionBlade®  Express bize, az önce belirttiğim kıstasların tamamını ve hatta fazlasını sağlıyor ve bu da tabiî ki sektör içerisinde bizim için büyük bir artı demektir.”

 

Trinoks: “Haluk Bey, kullandığınız uygulamaların sizin için operasyonel ve maddi açıdan bir takım getirilerinin olduğunu düşünüyor musunuz?”

Haluk Bayrak: “Elbette ki gerek maddi gerekse iş akışındaki aksaklıkların giderilmesi ve operasyon hızının artması gibi birçok açıdan bize kazandırdığı getirilerinin olması göz ardı edilmemesi gereken bir husus. Bunların rakamsal olarak hesaplamasının yaptığımızda bize ne gibi getirilerinin olduğunu daha net görebiliyoruz.”

 

Trinoks: “Değerli vaktinizi bu söyleşi ile bize ayırdığınız için teşekkür ederim, son olarak Trinoks firması için ve aldığınız hizmet için görüşlerinizi alabilir miyiz?”

Haluk Bayrak:” Rica ederim ben teşekkür ederim. Son olarak şunları söyleyebilirim, öncelikle çok başarılı implementasyon gerçekleştirildi. Axion Lite™ın bize kazandırdıkları açısından baktığımızda aslında söylenecek çok fazla şey var fakat tek cümleyle özetlemek istiyorum; istediklerimizin çok daha fazlasını bize verebilen bir ürün. Sözlerimi bitirmeden bir konuya değinmek istiyorum, her sektörde olduğu gibi konu satış sonrası hizmet konusu bu açıdan çok memnun olduğumuzu belirtmek isterim. Trinoks ile Yaptığımız 7/24 bakım sözleşmesi çerçevesinde bu hizmet bize sorunsuz olarak sağlanmaktadır.”

 

 

 

 

 

Depo Otomasyon Sistemi

AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi, uzun süre yapılan arge çalışmaları ve proje deneyimlerinin neticesinde geliştirilmiş bir Depo Otomasyon Sistemidir.

Türkiye’nin sektöründe lider firmaları tarafından tercih görmüştür. Rusya ve Romanya’da hali hazırda kullanılmakta olan  AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi birçok dilde çalışabilmektedir.

Parametrik yapısı sayesinde sektör ayırt etmeksizinher firmanın iş akışlarına uyarlanabilecek kabiliyettedir. AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi İçerisinde barındırdığı üretim işlemleri, kalite kontrol işlemleri, üretime malzeme besleme gibi ek modülleri sayesinde üretim operasyonu gerçekleştiren firmalar için hem depo işlemlerini hem de üretim operasyonlarını takip etmelerinde büyük kolaylıklar sağlar.

Devamını oku

Üretim Takip ve Yönetim Sistemi

AxionBalde® Professional Üretim Takip ve Depo Otomasyon Sistemi, Bir depo otomasyon sisteminden daha çok bütünleşik bir üretim izleme ve yönetim sistemidir. İşletmenizdeki malzeme ambar, üretim ve mamul ambar süreçlerinin tamamını takip etmenize olanak sağlar.

Malzeme ambarınızadan başlayan tüm süreçlerinizi takip etmekle kalmaz, üretime ürün besleme, üretim iş emirlerine uygun olarak üretim noktalarında yapılan üretimleri denetleme, raporlama, üretimden çıkan ürünlerin oluşumunu sağlayarak mamul ambar tarafında ürünlerinizin ambar yönetimini gerçekleştirir.

Operasyonlar, uygulama içerisinde 3 ana başlık altında yönetilmektedir, malzeme ambar, üretim takibi ve mamul ambar. AxionBlade® Professional bu ana başlıklar altındaki operasyonların her birini diğer operasyonlar ile ilişkilendirerek yönetir. Bir üst sistem ile entegre çalıştığı durumlarda üst sistemlerde (ERP, Üretim Planlama Sistemleri ya da Muhasebe Sistemleri) yaratılan üretim kayıtlarını otomatik olarak alır ve kablosuz alt yapı üzerinde çalışan terminaller ya da panel pcler ile operatörlere taşır.

Devamını oku

Demirbaş Takip Sistemi

Fats® Demirbaş Takip Sistemi, firmaların tüm demirbaşlarını barkod etiketleri ile kimliklendirerek detaylı bir şekilde takip etmelerini sağlayan bir Sabit Kıymet Yönetim Sistemidir.

Türkiye’nin sektöründe lider firmaları tarafından tercih görmüştür. Sektör ayırt etmeksizin her işletmenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek olan Fats® Demirbaş Takip Sistemi birçok dilde çalışabilmektedir.

Opex ve Capex kayıtları ayrı ayrı takip edilebildiği gibi demirbaşlara ait amortisman hesaplamaları aylık olarak TTK yönetmeliğine uygun bir şekilde yapılabilmektedir. Sistem içerisinde takip edilmek istenen tüm demirbaşlar birer demirbaş barkod etiketi ile kimliklendirilerek kayıt altına alınmaktadır. Düzenli yapılan sayımlar sırasında bu barkod etiketleri el terminalleri ile okutarak envanter kontrolü kısa sürede yapılabilmektedir.

Devamını oku

Özel Yazılım Geliştirme

15 yılı aşkın süredir müşterilerimize en kaliteli çözümü sunabilmek için en yeni teknolojileri kullanarak uygulamalar geliştiriyoruz, sektörel gelişimleri ve ihtiyaçları yakından takip ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun yazılımları işletme şartlarına uygun teknolojiler ile sunmaya dikkat ediyoruz. 

Trinoks Yazılım, müşteri ihtiyaçları ve hitap ettiği sektörler göz önüne alındığında farklı teknolojileri kullanan farklı yazılımlar geliştirmektedir. Trinoks 2 farklı yazılım grubu ile 2 farklı platform da yazılım geliştirmektedir.

Şirketimiz bünyesindeki yazılım ekipleri, müşterilerimizin projelerindeki gereksinimleri gözönüne alarak aşağıdaki teknolojileri kullanmaktadır. Fabrikalarda üretimi izlemek ve üretim hatlarından veri toplamaya yönelik olarak çalışan AxionBlade® Professional üretim takip sistemi yazılımları genelde fabrika ortamlarında üretimin kesintisiz çalışması ve izlenebilirliğin sağlanabilmesi için Isı, nem sensörleri, ışıklı panoları sürmek, dokunmatik ekranlar, hareket sensörleri, sabit barkod okuyucular vb. çeşitli çevre donanımlardan sürekli bilgi almakta ve bunları görüntülemektedir.

Devamını oku

Bize Yazın!

captcha
Yeniden yükle

Bizden Duyun

Me-Par Lojistik Depo Yönetimi Çözümünde ...

Me-Par Lojistik Depo Yönetimi Çözümünde ...

Fl Madeni Yağlar Tic. Ltd. Şti 'ne Antr...

Yiğit Akü Malzemeleri A.Ş. Üretim ve Dep...

Yiğit Akü Malzemeleri A.Ş. Üretim ve Dep...

35 yılı aşan üretim hayatı boyunca, Ar-G...

Ekinciler Demir Çelik A.Ş. Depo ve Stok ...

Ekinciler Demir Çelik A.Ş. Depo ve Stok ...

Ağır Sanayi sektörünün öncülerinden EKİN...

Demirsan Haddecilik, depo yönetimini Axi...

Demirsan Haddecilik, depo yönetimini Axi...

Ağır Sanayi sektörünün köklü firmalarınd...

ASSISTT demirbaşların yönetimi konusunda...

ASSISTT demirbaşların yönetimi konusunda...

assisTT, Kasım 2007’de yüzde 100 Türk Te...

Sosyal Paylaşım

Vector A.Ş.

Trinoks Yazılım A.Ş. bir

vector-logoiştirakidir.