Logistics Vision (LV3+)

Trinoks Yazılım olarak müşterilerimize en doğru çözümü en kısa sürede sunabilmek için global çözümleri de ürün yelpazemizde bulundurmaktayız. Özellikle 3PL Lojistik alanında hizmet veren firmalara...


Devamını oku...

Üretim Takip Sistemi

AxionBlade® Professional Üretim ve Depo Yönetim Sistemi Bütünleşik bir üretim izleme ve yönetim sistemidir. Malzeme ambarınızadan başlayan tüm süreçlerinizi takip etmekle kalmaz, üretime malzeme besleme, üretim...


Devamını oku...

Depo Otomasyon Sistemi

AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi uzun süre yapılan arge çalışmaları ve proje deneyimlerinin neticesinde geliştirilmiş bir Depo Otomasyon Sistemidir. Türkiye’nin sektöründe lider firmaları tarafından tercih görmüştür....


Devamını oku...

Demirbaş Takip Sistemi

Fats® (Fixed Asset Tracking System) Demirbaş Takip ve Amortisman Yönetim Sistemi Her iş yeri için gerçekten çok önemli bir konu olan demirbaşların takibi zahmetli, zaman alan bir...


Devamını oku...

Özel Yazılım Geliştirme

İşletme ve üretim şartlarınıza uygun sizlere özel ofis ve endüstriyel yazılım çözümleri geliştiriyoruz. Çok değişik amaçlı çok fazla yazılım paketi var olmasına rağmen bir firmanın ya...


Devamını oku...
12345

D&R Söyleşi

D&R Bilgi İşlem Müdürü Ufuk Bey ile sektörde yaşanan zorluklar, sektörün ihtiyaç duyduğu bilişim alt yapısı ve D&R’ın kullandığı otomasyon sistemleri hakkında yaptığımız söyleşide değerli vaktini ve deneyimlerini bizlerle paylaştığı için kendisine teşekkür ediyoruz.

 

Trinoks: “Ufuk Bey merhaba, bize kısaca kendinizden ve şirketinizden bahseder misiniz? Hangi sektörde hizmet vermektesiniz?”

Ufuk Dokuzloğlu: “Uzun bir süredir D&R ‘da Bilgi İşlem Müdürü olarak çalışmaktayım. D&R, Doğan Holding bünyesinde 1997 yılından itibaren mağazacılık sektöründe faliyet gösteren bir firma, merkez dahil olmak üzere mağazalarımızla birlikte yaklaşık 500 personel ile çalışmaktayız. D&R’ın 63 mağazası, 1 adet e-ticaret internet sitesi ve 2 adet büyük dağıtım depose mevcut. Mağazalarımızda ağırlıklı olarak müzik, kitap ve dergi tarzında ürünler pazarlamaktayız. “

 

Trinoks: “Şuanda yer aldığınız sektördeki rekabet durumundan ve sizin bu rekabette iyi bir yer tutabilmek için yatığınız çalışmalardan bahseder misiniz?”

Ufuk Dokuzloğlu: “Aslına bakarsanız şuanda sektörde çok büyük bir rakibimiz bulunmuyor fakat önümüzdeki günlerde yabancı markaların ülkemize girişi söz konusu, bu zamanda tatlı bir rekabet olacağa benziyor. D&R mağazacılık olarak Türkiye içerisinde büyük bir hizmet ağına sahip durumda, bu açıdan bakıldığında rekabette avantajımız cok yüksek. Kullandığımız e-ticaret vasıtası ile yeni çıkan ürünlerimizi müşterilerimize anlık olarak iletebiliyoruz ve değişimlerden yeniliklerden haberdar olmalarını sağlıyoruz. Internet vasıtası ile aldığımız siparişleri sevkıyat yapan iki büyük depomuz vasıtası ile müşterilerimize ulaştırmaktayız.” “Şunu da açıklamak isterimki, sektördeki rekabet avantajımız bizim rahat davranmamıza neden olmuyor , yani sektörde büyüğüz düşüncesi bizi yeniliklerden uzaklaştırmıyor. Tedarikçilerimiz iş akışlarından ya da müşterilerimizin ihityaçlarından dolayı teknoloji yenilemesi çalışmaları yapıyoruz. ”

 

Trinoks: “Kullanmakta olduğunuz bilişim altyapısından ve ürünlerden biraz bahseder misiniz?”

Ufuk Dokuzloğlu: “Şöyle söyleyebilirim, mevcut olan 63 mağazamız ile online haberleşme imkanımız var, az once bahsettiğim gibi e-ticaret kullanıyoruz, e-ticaret vasıtası ile sipariş karşılayabiliyoruz, bunun yanında inhouse geliştirdiğimiz çeşitli alanlarda kullandığımız yazılımlarımız var. Depolarımızda Trinoks tarafından geliştirilen AxionBlade® Express depo Otomasyon sistemini kullanmaktayız, ayrıca inhouse geliştirdiğimiz otomatik replenishment modülümüz çalışıyor. “ 

 

 

Trinoks: Ufuk Bey, kullandığınız uygulamaların özellikle AxionBlade® Express’in size, operasyonel ya da finansal açıdan bir getirisi olduğunu düşünüyor musunuz? Eğer böyle bir getirisi olduğunu düşünüyorsanız bunun tespiti için bir çalışma yatınız mı? 

Ufuk Dokuzloğlu: Trinoks ile bu projeye uzun zaman once başladık ve bitirdik, fakat biz geliştirmeye devam ediyoruz. Tabiki bu tür projeler ilk etapta insane kaynağı açısından inanılmaz derecede bir geri dönüş sağlıyor, bununla birlikte iş süreçleriniz hızlanması açısından çok önemli faydalar sağlıyor, bu nedenle biz bu yatırımı yaptığımızdan dolayı son derece memnunuz. Düşünün sistem içerisinde yaklaşık 230 bin tanımlı ürün var ve her gün bu ürünlerle ilgili binlerce satış işlemi gerçekleşiyor, bu hareketlerin manuel olarak yapılması demek, çok fazla personelin çalıştığı son derece fazla zaman alan ve hatalarla dolu bir çalışma demektir. Bizim depolarımız adetsel bazlı çalıştığı için bu denli yüksek ürün çeşiti olan bir yerde sevkıyat, ürün yerleştirme ve toplama işlemleri son derece zor ve hataya açık durumdadır, manuel yapılması çok zordur. Şuanda iki depomuzda da ürünün depoya girişinden sevkıyata toplanmasına ve yüklenmesine kadar bütün işlemleri el Terminalleri ve barkod etiketleri vasıtası ile zahmetsiz, hatasız gerçekleştiriyoruz.

 

Trinoks: Ufuk Bey değerli vaktinizi ve görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Son olarak Trinoks firması için ve Trinoks’un size sağladığı hizmetler için görüşlerinizi alabilir miyiz?

Ufuk Dokuzloğlu: “Trinoks ile tanışmamız 2000 yılında oldu ve depo otomasyonu projesi ile oldu, firmalar ve kişiler arasındaki ilişkinin iyi ve sorunsuz olması açısından bakıldığında bu gayet uzun bir süre. Projenin başlaması, bitmesi ve şuanda geldiğimiz noktada gayet başarılı ve iyi bir yerdeyiz. Trinoks ele aldığı projelere dört elle sarılan ve sahip çıkan, proje başlangıcında belirtilen bitiş tarihine uymaya son derece gayret eden bir firma bu özelliğinizi takdir etmek istiyorum. Zaten aradan uzun yıllar geçmesine rağmen sıcak bir sohbet edebiliyorsak birlikte gerçekleştirdiğimiz projelerin başarısından ve firmanızın gerçekten iyi bir firma olmasından kaynaklanmaktadır. Son olarak dikkat çekmek istediğim şu nokta çok önemli, firmanızın hizmet vermediği bir alanda sizlere alakasız sorular sorsak dahi, bizleri konu ile alakalı firmalar ile görüştürmek için ve yardımcı olabilmek için çaba sarfediyorsunuz. ”

Depo Otomasyon Sistemi

AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi, uzun süre yapılan arge çalışmaları ve proje deneyimlerinin neticesinde geliştirilmiş bir Depo Otomasyon Sistemidir.

Türkiye’nin sektöründe lider firmaları tarafından tercih görmüştür. Rusya ve Romanya’da hali hazırda kullanılmakta olan  AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi birçok dilde çalışabilmektedir.

Parametrik yapısı sayesinde sektör ayırt etmeksizinher firmanın iş akışlarına uyarlanabilecek kabiliyettedir. AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi İçerisinde barındırdığı üretim işlemleri, kalite kontrol işlemleri, üretime malzeme besleme gibi ek modülleri sayesinde üretim operasyonu gerçekleştiren firmalar için hem depo işlemlerini hem de üretim operasyonlarını takip etmelerinde büyük kolaylıklar sağlar.

Devamını oku

Üretim Takip ve Yönetim Sistemi

AxionBalde® Professional Üretim Takip ve Depo Otomasyon Sistemi, Bir depo otomasyon sisteminden daha çok bütünleşik bir üretim izleme ve yönetim sistemidir. İşletmenizdeki malzeme ambar, üretim ve mamul ambar süreçlerinin tamamını takip etmenize olanak sağlar.

Malzeme ambarınızadan başlayan tüm süreçlerinizi takip etmekle kalmaz, üretime ürün besleme, üretim iş emirlerine uygun olarak üretim noktalarında yapılan üretimleri denetleme, raporlama, üretimden çıkan ürünlerin oluşumunu sağlayarak mamul ambar tarafında ürünlerinizin ambar yönetimini gerçekleştirir.

Operasyonlar, uygulama içerisinde 3 ana başlık altında yönetilmektedir, malzeme ambar, üretim takibi ve mamul ambar. AxionBlade® Professional bu ana başlıklar altındaki operasyonların her birini diğer operasyonlar ile ilişkilendirerek yönetir. Bir üst sistem ile entegre çalıştığı durumlarda üst sistemlerde (ERP, Üretim Planlama Sistemleri ya da Muhasebe Sistemleri) yaratılan üretim kayıtlarını otomatik olarak alır ve kablosuz alt yapı üzerinde çalışan terminaller ya da panel pcler ile operatörlere taşır.

Devamını oku

Demirbaş Takip Sistemi

Fats® Demirbaş Takip Sistemi, firmaların tüm demirbaşlarını barkod etiketleri ile kimliklendirerek detaylı bir şekilde takip etmelerini sağlayan bir Sabit Kıymet Yönetim Sistemidir.

Türkiye’nin sektöründe lider firmaları tarafından tercih görmüştür. Sektör ayırt etmeksizin her işletmenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek olan Fats® Demirbaş Takip Sistemi birçok dilde çalışabilmektedir.

Opex ve Capex kayıtları ayrı ayrı takip edilebildiği gibi demirbaşlara ait amortisman hesaplamaları aylık olarak TTK yönetmeliğine uygun bir şekilde yapılabilmektedir. Sistem içerisinde takip edilmek istenen tüm demirbaşlar birer demirbaş barkod etiketi ile kimliklendirilerek kayıt altına alınmaktadır. Düzenli yapılan sayımlar sırasında bu barkod etiketleri el terminalleri ile okutarak envanter kontrolü kısa sürede yapılabilmektedir.

Devamını oku

Özel Yazılım Geliştirme

15 yılı aşkın süredir müşterilerimize en kaliteli çözümü sunabilmek için en yeni teknolojileri kullanarak uygulamalar geliştiriyoruz, sektörel gelişimleri ve ihtiyaçları yakından takip ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun yazılımları işletme şartlarına uygun teknolojiler ile sunmaya dikkat ediyoruz. 

Trinoks Yazılım, müşteri ihtiyaçları ve hitap ettiği sektörler göz önüne alındığında farklı teknolojileri kullanan farklı yazılımlar geliştirmektedir. Trinoks 2 farklı yazılım grubu ile 2 farklı platform da yazılım geliştirmektedir.

Şirketimiz bünyesindeki yazılım ekipleri, müşterilerimizin projelerindeki gereksinimleri gözönüne alarak aşağıdaki teknolojileri kullanmaktadır. Fabrikalarda üretimi izlemek ve üretim hatlarından veri toplamaya yönelik olarak çalışan AxionBlade® Professional üretim takip sistemi yazılımları genelde fabrika ortamlarında üretimin kesintisiz çalışması ve izlenebilirliğin sağlanabilmesi için Isı, nem sensörleri, ışıklı panoları sürmek, dokunmatik ekranlar, hareket sensörleri, sabit barkod okuyucular vb. çeşitli çevre donanımlardan sürekli bilgi almakta ve bunları görüntülemektedir.

Devamını oku

Bize Yazın!

captcha
Yeniden yükle

Bizden Duyun

Me-Par Lojistik Depo Yönetimi Çözümünde ...

Me-Par Lojistik Depo Yönetimi Çözümünde ...

Fl Madeni Yağlar Tic. Ltd. Şti 'ne Antr...

Yiğit Akü Malzemeleri A.Ş. Üretim ve Dep...

Yiğit Akü Malzemeleri A.Ş. Üretim ve Dep...

35 yılı aşan üretim hayatı boyunca, Ar-G...

Ekinciler Demir Çelik A.Ş. Depo ve Stok ...

Ekinciler Demir Çelik A.Ş. Depo ve Stok ...

Ağır Sanayi sektörünün öncülerinden EKİN...

Demirsan Haddecilik, depo yönetimini Axi...

Demirsan Haddecilik, depo yönetimini Axi...

Ağır Sanayi sektörünün köklü firmalarınd...

ASSISTT demirbaşların yönetimi konusunda...

ASSISTT demirbaşların yönetimi konusunda...

assisTT, Kasım 2007’de yüzde 100 Türk Te...

Sosyal Paylaşım

Vector A.Ş.

Trinoks Yazılım A.Ş. bir

vector-logoiştirakidir.