Logistics Vision (LV3+)

Trinoks Yazılım olarak müşterilerimize en doğru çözümü en kısa sürede sunabilmek için global çözümleri de ürün yelpazemizde bulundurmaktayız. Özellikle 3PL Lojistik alanında hizmet veren firmalara...


Devamını oku...

Üretim Takip Sistemi

AxionBlade® Professional Üretim ve Depo Yönetim Sistemi Bütünleşik bir üretim izleme ve yönetim sistemidir. Malzeme ambarınızadan başlayan tüm süreçlerinizi takip etmekle kalmaz, üretime malzeme besleme, üretim...


Devamını oku...

Depo Otomasyon Sistemi

AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi uzun süre yapılan arge çalışmaları ve proje deneyimlerinin neticesinde geliştirilmiş bir Depo Otomasyon Sistemidir. Türkiye’nin sektöründe lider firmaları tarafından tercih görmüştür....


Devamını oku...

Demirbaş Takip Sistemi

Fats® (Fixed Asset Tracking System) Demirbaş Takip ve Amortisman Yönetim Sistemi Her iş yeri için gerçekten çok önemli bir konu olan demirbaşların takibi zahmetli, zaman alan bir...


Devamını oku...

Özel Yazılım Geliştirme

İşletme ve üretim şartlarınıza uygun sizlere özel ofis ve endüstriyel yazılım çözümleri geliştiriyoruz. Çok değişik amaçlı çok fazla yazılım paketi var olmasına rağmen bir firmanın ya...


Devamını oku...
12345

Petlas - Üretim ve Depo Yönetim Sistemi Projesi

Kırşehir’de, 2.000.000 m²'lik alan üzerinde yer alan 350.000 m²'lik kapalı alana sahip fabrikada her türlü kara taşıtı lastiğinin yanı sıra savaş uçağı lastiği de üreten; ülkemizi dünya kara yollarında başarıyla temsil eden Petlas Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2011 yılından bu yana üretim takibi ve malzeme ambar depo yönetimi konusunda Trinoks ile çalışmaktadır.

 

"Dilerseniz logo üzerine tıklayıp proje referans mektubunu görüntüleyebilirsiniz."

 

 "Güvenli Lastik" kavramına büyük önem veren Petlas, lastik-deney test merkezinde ürünlerini uluslararası standartlardaki testlerden geçirirken, daima daha iyiyi yakalamak adına Araştırma-Geliştirme birimindeki uzmanlarıyla bilgisayar kontrollü laboratuvarlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Güvenli lastiğin önemini tüm birimlerinde standart haline getiren Petlas, hammaddelerin malezeme ambarına kabulünden başlayan ve çok katmanlı üretim süreçleri ile devam ederek lastiğin nihai halini aldığı noktaya kadar olan tüm sürecin yönetimi konusunda Trinoks’un ürünü olan AxionBlade® Professional yazılımını kullanmaktadır.

 

Türkiye'nin Lastiği, Türkiye'nin Üretim ve Depo Yönetim Sistemi ile üretiliyor!

Petlas yetkilileri, malzeme yönetimi ve üretimdeki tüm süreçlerde izlenebilirliğin ve yönetimin kusursuz olması için 2010 yılında büyük bir proje hayata geçirmeyi planladılar. Uzun sureli araştırmalar ve ürün karşılaştırmaları neticesinde istedikleri detay ve kapasitede tüm ihtiyaçlarını karşılayan AxionBlade® Professional da karar kıldılar. Detaylı ve itinalı bir proje analiz sürecinin ardından, tüm fabrika genelinde implemente edilen ve şuanda 400’ün üzerinde kullanıcının tam zamanlı olarak kullandığı bir sistem başarı ile hayata geçirildi. Operasyonel ve modüler olarak bakıldığında aşağıdaki tüm operasyonlar ve bunlara bağlı alt operasyonların tamamı sistem üzerinden anlık olarak kontrollü bir şekilde yürütülebilmektedir.

“Mal kabul ve kalite kontrol işlemleri, Lokasyon takibi ve ürün yerleştirme işlemleri, Malzeme takip ve depolama işlemleri , Malzeme bölme, birleştirme işlemleri, Lokasyonlar arası transfer işlemleri, Malzeme ve lokasyon etiketleme işlemleri, Tedarikçiye iade işlemleri, Üretim planlama işlemleri, Üretim Talimatları, Üretim iş emri başlama/bitirme işlemleri, Duruş veri girişleri, Üretime için malzeme toplama işlemleri, Üretime malzeme besleme ve kontrol işlemleri, Üretim sonu mamul ve yarımamul oluşturma ve kimliklendirme işlemleri, yarımamul stok takibi, ara stok alanları kontrolü ve yönetimi, Üretim sonu stok hareketleri güncelleme, Üretim sonu kalite kontrol işlemleri, Üretimden mamul ambara transfer işlemleri, Ürün tehlike, uyarı, tanım etiketlerinin basılması, Barkodlu Sayım işlemleri, Ürün statü takibi, Sistem içi otomatik mesajlaşma, Stok seviyesi kontrolleri ve uyarıları, Ürün lot, parti, SKT takibi, İrsaliye girişi ve irsaliye kesim işlemleri, Lot ve seri numarası bazlı geriye dönük izlenebilirlik, Fifo takibi ve fifo bazlı ürün hareketleri, Detaylı stok raporları, Mal kabul ve sevkiyat raporları, Özel sorgu ekranı ile listeler oluşturabilme, Ürün rezerve işlemleri, İş emri bazlı operatör performans bilgileri, Geriye dönük izlenebilirlik”

Sistemin ana tanımları ve operasyon yönetimi bilgisayar kullanıcıları üzerinden yetkiler dahilinde gerçekleştirilirken, üretim ve depo alanında çalışan operatörler taşıdıkları mobil terminaller vasıtası ile sistemin kendilerine anlık olarak ilettikleri iş emirlerini yine sistem kontrollü olarak icra etmektedir.

Kurgulanan ve hayata geçirilen proje sayesinde, hammaddelerin bir araya gelmesinden, çok aşamalı bir üretim süreci ve yarı mamul-mamul dönüşümlerinin ardından oluşan nihai lastiğin üzerindeki seri numarası ile seçilen lastiğin sistem üzerinden tüm geçmişi izlenebilmektedir.

AxionBlade® Professional sayesinde Petlas’ın yürüttüğü tüm malzeme ambar ve üretim süreci barkod kontrollü bir yapıya dönüşmüştür. Geriye dönük tam izlenebilirlik sistem üzerinden kusursuz olarak sağlanmaktadır ve buna bağlı olarak sıkıntılara anında müdahale etme yeteneği çok yukarılara yükselmiştir. Işletme içerisinde sistem üzerinde takip edilen tüm operasyonlar kendi içerisinde bir kural ve kontrole tabi tutulduğu için hata ve kayıp oranı minimuma indirgenmiş ve varolan birçok sıkıntılı iş durumu ortadan kaldırılmıştır. İş akışı ve operasyonlar personel bağımlılığından maksimum derecede kurtulmuş ve sistem yönlendirmeli bir yapıya taşınmıştır. Operasyonlarda personel yer değişiklikleri eskisinden daha hızlı ve dinamik bir yapıya geçmiştir. Personelin işin icra edilişinden çok sistemi kullanmayı öğrenmesi yeterli olmaktadır.

Sistemin getirdiği dolaylı ya da direkt faydalar göz önüne alınıp ölçeklendirilmekte ve yapılan yatırımının kısa süre içerisinde geri kazanıldığı kanıtlanmaktadır.

Hayata geçirdiğimiz tüm projelerimizde temel aldığımız hedef olan “değer katmak” fikrini, böylesine büyük ve kompleks yapıda bir projede bir kez daha yerine getirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz.

AxionBlade® Professional, Petlas’ın ürün kalitesine, iş akışlarına, yönetim ve kontrol mekanizmalarına kattığı değeri, ürettiği raporlarla, geriye dönük verilerle ve Petlas’ın bizlere sunduğu referans mektupları ile kanıtlamıştır.

 

Depo Otomasyon Sistemi

AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi, uzun süre yapılan arge çalışmaları ve proje deneyimlerinin neticesinde geliştirilmiş bir Depo Otomasyon Sistemidir.

Türkiye’nin sektöründe lider firmaları tarafından tercih görmüştür. Rusya ve Romanya’da hali hazırda kullanılmakta olan  AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi birçok dilde çalışabilmektedir.

Parametrik yapısı sayesinde sektör ayırt etmeksizinher firmanın iş akışlarına uyarlanabilecek kabiliyettedir. AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi İçerisinde barındırdığı üretim işlemleri, kalite kontrol işlemleri, üretime malzeme besleme gibi ek modülleri sayesinde üretim operasyonu gerçekleştiren firmalar için hem depo işlemlerini hem de üretim operasyonlarını takip etmelerinde büyük kolaylıklar sağlar.

Devamını oku

Üretim Takip ve Yönetim Sistemi

AxionBalde® Professional Üretim Takip ve Depo Otomasyon Sistemi, Bir depo otomasyon sisteminden daha çok bütünleşik bir üretim izleme ve yönetim sistemidir. İşletmenizdeki malzeme ambar, üretim ve mamul ambar süreçlerinin tamamını takip etmenize olanak sağlar.

Malzeme ambarınızadan başlayan tüm süreçlerinizi takip etmekle kalmaz, üretime ürün besleme, üretim iş emirlerine uygun olarak üretim noktalarında yapılan üretimleri denetleme, raporlama, üretimden çıkan ürünlerin oluşumunu sağlayarak mamul ambar tarafında ürünlerinizin ambar yönetimini gerçekleştirir.

Operasyonlar, uygulama içerisinde 3 ana başlık altında yönetilmektedir, malzeme ambar, üretim takibi ve mamul ambar. AxionBlade® Professional bu ana başlıklar altındaki operasyonların her birini diğer operasyonlar ile ilişkilendirerek yönetir. Bir üst sistem ile entegre çalıştığı durumlarda üst sistemlerde (ERP, Üretim Planlama Sistemleri ya da Muhasebe Sistemleri) yaratılan üretim kayıtlarını otomatik olarak alır ve kablosuz alt yapı üzerinde çalışan terminaller ya da panel pcler ile operatörlere taşır.

Devamını oku

Demirbaş Takip Sistemi

Fats® Demirbaş Takip Sistemi, firmaların tüm demirbaşlarını barkod etiketleri ile kimliklendirerek detaylı bir şekilde takip etmelerini sağlayan bir Sabit Kıymet Yönetim Sistemidir.

Türkiye’nin sektöründe lider firmaları tarafından tercih görmüştür. Sektör ayırt etmeksizin her işletmenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek olan Fats® Demirbaş Takip Sistemi birçok dilde çalışabilmektedir.

Opex ve Capex kayıtları ayrı ayrı takip edilebildiği gibi demirbaşlara ait amortisman hesaplamaları aylık olarak TTK yönetmeliğine uygun bir şekilde yapılabilmektedir. Sistem içerisinde takip edilmek istenen tüm demirbaşlar birer demirbaş barkod etiketi ile kimliklendirilerek kayıt altına alınmaktadır. Düzenli yapılan sayımlar sırasında bu barkod etiketleri el terminalleri ile okutarak envanter kontrolü kısa sürede yapılabilmektedir.

Devamını oku

Özel Yazılım Geliştirme

15 yılı aşkın süredir müşterilerimize en kaliteli çözümü sunabilmek için en yeni teknolojileri kullanarak uygulamalar geliştiriyoruz, sektörel gelişimleri ve ihtiyaçları yakından takip ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun yazılımları işletme şartlarına uygun teknolojiler ile sunmaya dikkat ediyoruz. 

Trinoks Yazılım, müşteri ihtiyaçları ve hitap ettiği sektörler göz önüne alındığında farklı teknolojileri kullanan farklı yazılımlar geliştirmektedir. Trinoks 2 farklı yazılım grubu ile 2 farklı platform da yazılım geliştirmektedir.

Şirketimiz bünyesindeki yazılım ekipleri, müşterilerimizin projelerindeki gereksinimleri gözönüne alarak aşağıdaki teknolojileri kullanmaktadır. Fabrikalarda üretimi izlemek ve üretim hatlarından veri toplamaya yönelik olarak çalışan AxionBlade® Professional üretim takip sistemi yazılımları genelde fabrika ortamlarında üretimin kesintisiz çalışması ve izlenebilirliğin sağlanabilmesi için Isı, nem sensörleri, ışıklı panoları sürmek, dokunmatik ekranlar, hareket sensörleri, sabit barkod okuyucular vb. çeşitli çevre donanımlardan sürekli bilgi almakta ve bunları görüntülemektedir.

Devamını oku

Bize Yazın!

captcha
Yeniden yükle

Bizden Duyun

Me-Par Lojistik Depo Yönetimi Çözümünde ...

Me-Par Lojistik Depo Yönetimi Çözümünde ...

Fl Madeni Yağlar Tic. Ltd. Şti 'ne Antr...

Yiğit Akü Malzemeleri A.Ş. Üretim ve Dep...

Yiğit Akü Malzemeleri A.Ş. Üretim ve Dep...

35 yılı aşan üretim hayatı boyunca, Ar-G...

Ekinciler Demir Çelik A.Ş. Depo ve Stok ...

Ekinciler Demir Çelik A.Ş. Depo ve Stok ...

Ağır Sanayi sektörünün öncülerinden EKİN...

Demirsan Haddecilik, depo yönetimini Axi...

Demirsan Haddecilik, depo yönetimini Axi...

Ağır Sanayi sektörünün köklü firmalarınd...

ASSISTT demirbaşların yönetimi konusunda...

ASSISTT demirbaşların yönetimi konusunda...

assisTT, Kasım 2007’de yüzde 100 Türk Te...

Sosyal Paylaşım

Vector A.Ş.

Trinoks Yazılım A.Ş. bir

vector-logoiştirakidir.