Logistics Vision (LV3+)

Trinoks Yazılım olarak müşterilerimize en doğru çözümü en kısa sürede sunabilmek için global çözümleri de ürün yelpazemizde bulundurmaktayız. Özellikle 3PL Lojistik alanında hizmet veren firmalara...


Devamını oku...

Üretim Takip Sistemi

AxionBlade® Professional Üretim ve Depo Yönetim Sistemi Bütünleşik bir üretim izleme ve yönetim sistemidir. Malzeme ambarınızadan başlayan tüm süreçlerinizi takip etmekle kalmaz, üretime malzeme besleme, üretim...


Devamını oku...

Depo Otomasyon Sistemi

AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi uzun süre yapılan arge çalışmaları ve proje deneyimlerinin neticesinde geliştirilmiş bir Depo Otomasyon Sistemidir. Türkiye’nin sektöründe lider firmaları tarafından tercih görmüştür....


Devamını oku...

Demirbaş Takip Sistemi

Fats® (Fixed Asset Tracking System) Demirbaş Takip ve Amortisman Yönetim Sistemi Her iş yeri için gerçekten çok önemli bir konu olan demirbaşların takibi zahmetli, zaman alan bir...


Devamını oku...

Özel Yazılım Geliştirme

İşletme ve üretim şartlarınıza uygun sizlere özel ofis ve endüstriyel yazılım çözümleri geliştiriyoruz. Çok değişik amaçlı çok fazla yazılım paketi var olmasına rağmen bir firmanın ya...


Devamını oku...
12345

Oyak Beton A.Ş - Demirbaş Takip Sistemi Projesi

Türkiye'nin lider firmalarından Oyak Beton A.Ş. 2010 yılında başlattığı Demirbaş Takip Sistemi kurma çalışmalarında, Trinoks ile çalışma kararı aldı. Trinoks'un geliştirdiği FATS® Demirbaş Takip Sistemi parametrik yapısı sayesinde Oyak Beton'da çok kısa sürede implemente edildi.

 

 

Türkiyenin Önde Gelen firmalarından Oyak Beton A.Ş. Demirbaş Takibi ve Yönetimi konusunda FATS® Demirbaş Takip Sistemi ile devam etme kararı aldı. 2011 yılı başlarında start verilen proje toplam 10 günlük implementasyon ve test süresinin ardından başarıyla hayata geçirildi. Projenin başlangıç aşamasında yapılması gereken envanter sayımı ve etiketle çalışması, implementasyon süresinin öncesinde bir sayım firması tarafından gerçekleştirilmiştir. Oyak Beton'a ait Türkiye çapındaki tüm şantiye ve şubelerde bulunan demirbaşların takibi FATS® ile gerçekleştirilmektedir.

 

Demirbaş Sayım ve Etiketleme İşlemi

Proje Başlangıç sürecinde yapılması gereken ilk adım olan Envanter sayım ve etiketleme işlemleri, Oyak Beton A.Ş. tarafından anlaşılan bir sayım firması tarafından kısa sürede tamamlanmış ve fiziksel envanter kayıtları ile dijital envanter kayıtları karşılaştırıldıktan sonra, Trinoks proje ekibine teslim edilmiştir. Ortaya çıkan fiziiksel doğrulukları, statüleri ve lokasyonları tanımlanmış envanter kayıtları, Trinoks proje ekibi tarafından sisteme aktarılmasında sorun olup olmadığı açısından bir kez daha incelenmiş ve proje implementasyon süresi içerisinde FATS® Demirbaş Takip Sistemi içerisine aktarılmıştır. Analiz raporu içerisinde yer alan ek geliştirme söz konusu ise bu aşamada sisteme eklenmektedir.

 

Sistem Kurulumu

Sistem kurulumu ilk adımı olan sistem tanımlarının yapılması aşaması, Kullanıcı Tanımları, Rol Tanımları, Kullanıcı Grup Tanımları, Ülke / Sehir / Bölge Tanımları, Operatör Tanımları, Departman Tanımları, Lokasyon Tanımları, Personel Tanımları, Demirbaş Kategorileri Tanımları, Demirbaş Kartı Tanımları, Operasyonlarla ilgili Tanımlar, Demirbaş Hareket Tipleri Tanımları, Amortisman Hesaplama Yöntemleri Tanımları, Rapor Tanımları, Askıya Alma Sebepleri ve Tanımları, Demirbaş Özellik Tanımları, Finansal Kiralama - Sözleşmeli Şirketler - Tedarikçi ve Sigorta Tanımlarının sistemde oluşturulmasını kapsamaktadır. Oyak Beton A.Ş proje ekibi ve Trinoks Proje ekibinin ortak çalışması neticesinde oluşan bu tanımlamalar sistem içerisine uygulanmıştır.

 

Kullanıcı Eğitimleri

Bu aşamada Proje dahilindeki kullanıcı sayısına göre belirlenen sistem kullanıcılarına gerekli olan, FATS® Demirbaş Takip sistemi eğitimi verilmiştir. Eğitim süreci kullanıcıların tamamına eğitimin verilmesi şeklinde değil, kullanıcıların daha sonra da yardım alabilecekleri sistem adminlerine eğitim verilmesi şeklinde gerçekleştirilmiştir. Sistem adminleri sistemin tüm işleyişinden sorumlu oldukları için kullanıcılara onların yetkili oldukları konularda gerekli eğitimi verebilecek düzeye getirilmiştir.

 

Proje Ara Test Aşaması

Proje ara test aşamasında, verilen kullanıcı eğitimlerinin ardından sistem test için hayata geçirilmiş, var ise oluşan hataların bu aşamada önüne geçilmiştir. Eğitimleri tamamlanan sistem kullanıcılarının eksikleri görülmüş ve ihtiyaç duyulduğunda eğitim yinelenmiştir. Bu aşama sistemin daha sonradan sorunsuz olarak çalışmasını sağlamak için oluşturulan önemli bir adımdır. Sistemde sonradan ortaya çıkabilecek problemler bu aşamada ortadan kaldırırlır.

 

Entegrasyon Çalışması

Oyak Beton A.Ş de gerçekleştirilen bu proje içerisinde herhangi bir 3ncü parti uygulama ya da sistem ile entegrasyon çalışması yapılmamıştır. Eğer bu konuda bir istek gelmiş olsaydı, yapılacak olan entegrasyona ilişkin entegrasyon analizleri ve gerekli ise kod geliştirme çalışmaları ve entegrasyon test çalışması bu aşamada gerçekleştirilecekti. Oyak Beton A.Ş de çalışmakya olan FATS® Demirbaş Takip Sistemi uygulaması herhangi bir sistem ile entegre çalışmamaktadır.

 

Son Test ve Projenin Hayata Geçirilmesi

Gerçekleştirilen proje aşamalarında karşılaşabilecek hatalar proje ara test aşamasında giderilebildiği gibi, Projenin tam olarak hayata geçirilmesinin ardından da son test aşaması ile sistemin sorunsuz çalıştığı görülmüş ve ek bir çalışma yapılmamıştır. Projenin hayata geçirilmesi ve son test aşamasından sonra Trinoks proje ekibi ve Oyak Beton A.Ş. Proje ekibinin katıldığı kapanış toplantısı yapılmış ve Proje başarıyla sona erdirilmiştir.

 

 

Depo Otomasyon Sistemi

AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi, uzun süre yapılan arge çalışmaları ve proje deneyimlerinin neticesinde geliştirilmiş bir Depo Otomasyon Sistemidir.

Türkiye’nin sektöründe lider firmaları tarafından tercih görmüştür. Rusya ve Romanya’da hali hazırda kullanılmakta olan  AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi birçok dilde çalışabilmektedir.

Parametrik yapısı sayesinde sektör ayırt etmeksizinher firmanın iş akışlarına uyarlanabilecek kabiliyettedir. AxionBlade® Express Depo Otomasyon Sistemi İçerisinde barındırdığı üretim işlemleri, kalite kontrol işlemleri, üretime malzeme besleme gibi ek modülleri sayesinde üretim operasyonu gerçekleştiren firmalar için hem depo işlemlerini hem de üretim operasyonlarını takip etmelerinde büyük kolaylıklar sağlar.

Devamını oku

Üretim Takip ve Yönetim Sistemi

AxionBalde® Professional Üretim Takip ve Depo Otomasyon Sistemi, Bir depo otomasyon sisteminden daha çok bütünleşik bir üretim izleme ve yönetim sistemidir. İşletmenizdeki malzeme ambar, üretim ve mamul ambar süreçlerinin tamamını takip etmenize olanak sağlar.

Malzeme ambarınızadan başlayan tüm süreçlerinizi takip etmekle kalmaz, üretime ürün besleme, üretim iş emirlerine uygun olarak üretim noktalarında yapılan üretimleri denetleme, raporlama, üretimden çıkan ürünlerin oluşumunu sağlayarak mamul ambar tarafında ürünlerinizin ambar yönetimini gerçekleştirir.

Operasyonlar, uygulama içerisinde 3 ana başlık altında yönetilmektedir, malzeme ambar, üretim takibi ve mamul ambar. AxionBlade® Professional bu ana başlıklar altındaki operasyonların her birini diğer operasyonlar ile ilişkilendirerek yönetir. Bir üst sistem ile entegre çalıştığı durumlarda üst sistemlerde (ERP, Üretim Planlama Sistemleri ya da Muhasebe Sistemleri) yaratılan üretim kayıtlarını otomatik olarak alır ve kablosuz alt yapı üzerinde çalışan terminaller ya da panel pcler ile operatörlere taşır.

Devamını oku

Demirbaş Takip Sistemi

Fats® Demirbaş Takip Sistemi, firmaların tüm demirbaşlarını barkod etiketleri ile kimliklendirerek detaylı bir şekilde takip etmelerini sağlayan bir Sabit Kıymet Yönetim Sistemidir.

Türkiye’nin sektöründe lider firmaları tarafından tercih görmüştür. Sektör ayırt etmeksizin her işletmenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek olan Fats® Demirbaş Takip Sistemi birçok dilde çalışabilmektedir.

Opex ve Capex kayıtları ayrı ayrı takip edilebildiği gibi demirbaşlara ait amortisman hesaplamaları aylık olarak TTK yönetmeliğine uygun bir şekilde yapılabilmektedir. Sistem içerisinde takip edilmek istenen tüm demirbaşlar birer demirbaş barkod etiketi ile kimliklendirilerek kayıt altına alınmaktadır. Düzenli yapılan sayımlar sırasında bu barkod etiketleri el terminalleri ile okutarak envanter kontrolü kısa sürede yapılabilmektedir.

Devamını oku

Özel Yazılım Geliştirme

15 yılı aşkın süredir müşterilerimize en kaliteli çözümü sunabilmek için en yeni teknolojileri kullanarak uygulamalar geliştiriyoruz, sektörel gelişimleri ve ihtiyaçları yakından takip ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun yazılımları işletme şartlarına uygun teknolojiler ile sunmaya dikkat ediyoruz. 

Trinoks Yazılım, müşteri ihtiyaçları ve hitap ettiği sektörler göz önüne alındığında farklı teknolojileri kullanan farklı yazılımlar geliştirmektedir. Trinoks 2 farklı yazılım grubu ile 2 farklı platform da yazılım geliştirmektedir.

Şirketimiz bünyesindeki yazılım ekipleri, müşterilerimizin projelerindeki gereksinimleri gözönüne alarak aşağıdaki teknolojileri kullanmaktadır. Fabrikalarda üretimi izlemek ve üretim hatlarından veri toplamaya yönelik olarak çalışan AxionBlade® Professional üretim takip sistemi yazılımları genelde fabrika ortamlarında üretimin kesintisiz çalışması ve izlenebilirliğin sağlanabilmesi için Isı, nem sensörleri, ışıklı panoları sürmek, dokunmatik ekranlar, hareket sensörleri, sabit barkod okuyucular vb. çeşitli çevre donanımlardan sürekli bilgi almakta ve bunları görüntülemektedir.

Devamını oku

Bize Yazın!

captcha
Yeniden yükle

Bizden Duyun

Me-Par Lojistik Depo Yönetimi Çözümünde ...

Me-Par Lojistik Depo Yönetimi Çözümünde ...

Fl Madeni Yağlar Tic. Ltd. Şti 'ne Antr...

Yiğit Akü Malzemeleri A.Ş. Üretim ve Dep...

Yiğit Akü Malzemeleri A.Ş. Üretim ve Dep...

35 yılı aşan üretim hayatı boyunca, Ar-G...

Ekinciler Demir Çelik A.Ş. Depo ve Stok ...

Ekinciler Demir Çelik A.Ş. Depo ve Stok ...

Ağır Sanayi sektörünün öncülerinden EKİN...

Demirsan Haddecilik, depo yönetimini Axi...

Demirsan Haddecilik, depo yönetimini Axi...

Ağır Sanayi sektörünün köklü firmalarınd...

ASSISTT demirbaşların yönetimi konusunda...

ASSISTT demirbaşların yönetimi konusunda...

assisTT, Kasım 2007’de yüzde 100 Türk Te...

Sosyal Paylaşım

Vector A.Ş.

Trinoks Yazılım A.Ş. bir

vector-logoiştirakidir.